Членски внос АДПБ

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Членски внос АДПБ

Мнениеот victoryvt » 12 Апр 2013, 13:38

Уважаеми колеги пивовари,
Най-накрая имаме съдебно решение от 1 седмица, имаме и ЕИК, а от днес вече и банкова сметка на името на Асоциацията.

От съображения за сигурност няма да публикувам тук номера, а само на ЛС.

Сметката ще събира всички суми, постъпващи от члвнски внос и други методи на финансиране - дарения, спонсорство и т.н.
Отчет за събраните суми ще давам на всеки желаещ пак на ЛС и то само ако е член на асоциацията.

Предлагам да започнем вече да събираме членския внос, за да можем да разгърнем и следващите дейности които приехме за наши най-близки цели за тази година - а именно :
Издаване на книгата на Ранди Мошер - Радикално пивоварство (Radical Brewing) /Нещо не ми звучи добре на БГ, но да видим/
Участие в различни прояви , фестивали, конкурси, състезания и т.н.
Има и още много идеи.

Предлагам следните няколко начина за плащане на членския внос :
1. Банков превод по сметката на АДПБ (който желае така - нека ми прати ЛС и ще получи номера на сметката)
2. Чрез пощенски запис на мое име : Виктор Минков Върбанов, гр.В.Търново, Вела Благоева 15, тел. 0888715426
3. Чрез същата услуга от куриер - Еконт Експрес на същото име - моето.
4. При пазаруване от електронния магазин - като впише в инфо-то на поръчката че иска да добави и членския си внос за АДПБ. Така едновременно с парите по стоката ще заплати на куриера и членския си внос.
5. В брой на някой от членовете на УС или на мен лично, по време на сбирки на асоциацията, мероприятия и т.н. срещу приходен касов ордер, ако е наличен у съответния човек.

Както вече знаят всички, които бяха на учредителното събрание в Трявна, членският внос е 50лв. на година .

Парите са и малко, и много.
Много са за всеки един от нас, защото и без това трудно преживяваме в продължилата вече доста години криза.
Малко са, защото асоциацията има нужда от много повече средства за да осъществи целите си, но засега ще се фокусираме върху най-важното и ще даваме и от себе си труд и време , за да ги постигнем.

Какви предимства ще има всеки редовен член на асоциацията ?
1. Аз предлагам в електронния си магазин отстъпка за всеки член от порядъка на от 5 до 10 % в зависимост от стоката. За някои стоки ще обявя и още по-специални цени - над 10% надолу.
2. Издадените книги и други печатни произведения ще бъдат с над 10% по-евтини за членовете на АДПБ.
3. Ще има и възможност да участва в масови покупки - малц, хмел, дрожди, бутилки, технически средства (кегове, мелници, и др.) от името на асоциацията.
4. Ще има право да участва в състезанията като жури.
5. Получава всички права на член от асоциацията - правна защита, участие в общото събрание, право на глас при вземане на решения и т.н. - разписани са в устава на сдружението ни.
6. Получава достъп до скрита секция на форума "Само за членове на АДПБ", в който ще има материали от "висшия пилотаж" в домашното пивоварство, и др. полезни неща. Ето тестов линк : http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=21&t=2551&sid=bbe456b196c2cc9cc25e6fac69c07248

Предполагам че за в бъдеще и други електронни и физически магазини ще предложат подобна отстъпка за членове на АДПБ.

Та след всичко това приканвам всички симпатизанти на домашното пивоварене да станат пълноправни членове на своята хоби-асоциация и да платят членския си внос за 2013 година.

Наздраве колеги !
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Членски внос АДПБ

Мнениеот victoryvt » 15 Апр 2013, 10:26

Моля учредителите от Трявна да дадат пример с плащането на членския внос.
Очаквам ЛС от всеки, за да му дам сметката на Асоциацията за плащане на членския внос.
Другата седмица ще проверя сметката и ще оповестя платилите членски внос колеги.
Аз моите 50 лв. ги внесох заедно с откриването на сметката.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Членски внос АДПБ

Мнениеот cervesa » 15 Апр 2013, 16:37

Тъй като не бях на място при откриване на банковата сметка-преведох моя членски внос на каса в офис на МКБ Юнионбанк.
Наздраве!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Членски внос АДПБ

Мнениеот victoryvt » 18 Апр 2013, 10:56

Другари пивовари !
Обнових всички артикули в електронния магазин и в описанието им вече пише точно колко процента отстъпка се предлага за членове на АДПБ.
Както ще видите тя варира от скромните 5% за материали, които така или иначе са скъпи или се продават с минимална надценка, до 20% , че и за услугата мелене е наполовина.
Най-много артикули има с отстъпка 10% !
Смятам че по този начин членският внос от 50лв. ще бъде минимизиран и няма да навреди на семейния бюджет :)
Освен това имайте пред вид и че домашната бира ще ви спести пари от некупуването на промишлена !
Преводът на книгата "Radical Brewing" върви с пълни темпове, там отстъпката ще е пак около 10% за желаещите членове на АДПБ. Освен това ще има и запазени бройки.

Наздраве и напред за бъдещи бирени успехи !
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Членски внос АДПБ

Мнениеот victoryvt » 22 Апр 2013, 18:02

Добавих скрита секция на форума "Само за членове на АДПБ". Вижда се само от редовните членове на АДПБ, платили членския си внос :
http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=21&t=2551&sid=bbe456b196c2cc9cc25e6fac69c07248

Напомням, че може да се направи плащането и чрез паричен превод през Еконт до мен на цена 60ст.
Който предпочита този метод - нека първо ми пусне едно ЛС да знам от кого да очаквам пари.
След получаването им ще променя правата му за достъп и така той ще може да се увери че членският му внос е приет. В скритата секция има тема с имената на всички платили.
Проверката на банковата сметка на асоциацията я правя периодично на седмична база - платилите по банков път нека също ми пишат на ЛС, че са го сторили, за да мога да им отключа веднага достъпа.
В тази тема ще поствам всяка седмица състоянието на банковата сметка на асоциацията и ще се вижда за какво точно са похарчени парите от вноса.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново


Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта