Ще има ли среща на 12.10.2013?

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Re: Ще има ли среща на 12.10.2013?

Мнениеот victoryvt » 14 Окт 2013, 11:43

Изображение

Събота, 12-ти октомври 2013, Дъ Мол - София - в рамките на бирената седмица (българският Октобер-фест)
Една малка част от домашните пивовари в България !
За една година - от бирения триъгълник : Пловдив - Димитровград - В.Търново се обособи една голяма фигура с много ъгли, че и с по няколко в големите градове.

На снимката :
Тоя дето нагъва смело и закрива част от логото на асоциацията съм аз, през един в дясно е Председателят на АДПБ - бай Темелко Пампов - най-великия домашен пивовар засега, голям ентусиаст и радетел за развитието на хобито.
Най-вдясно е и един от първите - Станислав от Димитровград (Стасика в този форум), който представи две перфектни светли бири с малц от Астика.
На разливната инсталация имаше заредени два вида бира - мой светъл ейл с БГ малц от Елин Пелин (която фабрика вече не съществува - нарязана е на скраб ! ), няколко вида хмел - американски и чешки, и стаут (тъмна бира по ирландски образец) от Бай Темелко с малцове от Вайерман - Германия и хмелове от Европа.
Радостното е , че и другите домашни пивовари представиха сполучливи свои бири.
Перфектният както винаги лагер на Христо от София - носител на награда от първия национален конкурс,
образците на крафт-пивоварите от 359,
Както и продукцията на няколко съвсем нови пивовари - трипел и квадрупел по белгийски образец.

Почерпихме опит, почерпихме се.
Някои се снабдиха и с тениски с логото на Асоциацията.
Други се снабдиха с перфектна мелачка за малц, но се сбогуваха със една банкнота с лика на Алеко Константинов.
Запознахме се, обменихме мнения.
Какво по-хубаво.
Нека всеки който се разпознава на снимката да постне обяснение кой е, за да имаме и визуална представа.
Доста от хората присъствали на събитието липсват на тази точно снимка, но мисля че имаше и други.
Репортерката е наш човек и ще я изловим да прати няколко още. :D

Наздраве другари пивовари !
За нови успехи и благоденствие !
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Ще има ли среща на 12.10.2013?

Мнениеот dandilov » 14 Окт 2013, 12:00

Да живей!
cheers.gif
cheers.gif (4.87 KiB) Прегледано 12676 пъти
dandilov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 280
Регистриран на: 08 Авг 2013, 21:58

Re: Ще има ли среща на 12.10.2013?

Мнениеот Hristo » 14 Окт 2013, 12:24

Аз съм този между двамата баш-майстори - Виктор и бай Темелко. Първият е моят кръстник в "занаята", вторият е мой идол с неговите 200 литра за една варка! :)
Само да вметна, че моите не бяха трипел и квадрупел, а старонемска (тъмно пиво) и квадрупел.
Между другото открих, че квадрупелът след известно време на слънце и при температури като тези в събота (около 25 градуса) се превръща в прекрасно чайче! :)
Hristo
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 99
Регистриран на: 06 Яну 2013, 16:29

Re: Ще има ли среща на 12.10.2013?

Мнениеот victoryvt » 14 Окт 2013, 13:22

Ето и линк за изтегляне на още доста снимки, любезно предоставен ни от журналистката - Ани Петрова :
http://dox.bg/files/dw?a=ad3ca01042
Ползвайте свободно !
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Ще има ли среща на 12.10.2013?

Мнениеот cervesa » 14 Окт 2013, 21:00

Ее,Христо благодаря за хубавите думи,но знай ,че количеството не е гаранция за качество-даже напротив,грешките се плащат скъпо-как съм се чувствал когато хвърлям 100 л провалена бира,само аз си знам:)
Наздраве и дерзайте-да се множим по всички краища!

П.П.Общо събрание на Асоциацията (за редовни членове)(за кандидати-има промоция до края на годината за записване) на 30.11.2013 г.в София.Подробности очаквайте!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Ще има ли среща на 12.10.2013?

Мнениеот dandilov » 15 Окт 2013, 00:01

Уха-а-а!
Чакам с нетърпение подробностите...
Тъкмо щях да питам, ако платя членски внос за следващата година този месец, до Октомври следващата година ли важи, или за цялата следваща година?
dandilov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 280
Регистриран на: 08 Авг 2013, 21:58

Предишна

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта